Jabkurz 02 Plný signál a WiFi je pomalé

Pracujte co nejblíže WiFi routeru

WiFi se šíří podobně jako světlo. Pracujte tedy tak, abyste viděli na router. WiFi router nemůže pracovat, pokud je schovaný v ve skříni, za zdí nebo jiném patře. Za roh sice něco málo projde různými odrazy, ale není to spolehlivé připojení.

Proč to tak je?

Signál z WiFi routeru se šíří jako světlo neprojde ani zdí ani dveřmi. Samozřejmě, nějaké „zbytky“ se pomocí mnoha odrazů dostanou i do vedlejší místnosti, ale tyto odrazy se navzájem ruší a signál se sice zobrazí, ale díky rušení mnoha odrazy nemusí přijmout heslo nebo je internet bolestně pomalý. iPhone je malé přenosné zařízení a má slabší baterii i menší anténu než MacBook, proto se MacBook připojí i ke slabší WiFi a iPhone ne.

TIP

Používejte připojení k routeru, který je ve stejné místnosti. WiFi signál z přízemí do prvního patra nelze spolehlivě používat, takže v rodinných domech použijte jeden router na každé patro. K Apple TV je nejlepší použít Airport Express

Víte, že…

WiFi router od Apple, Airport Express a Airport Extreme umí takzvanou funkci „Rozšířit bezdrátovou síť“, která více routerů v budově ukazuje jako jedinou síť. Když pak přecházíme mezi patry, iPhone se automaticky přepojí na bližší router, který má silnější signál. Time Capsule je stejná jako Airport Extreme s vestavěným diskem, určeným k zálohování. Time Capsule je dražší, ale suverénně nejspolehlivější a nejrychlejší pro přenosy dat.