MacBook

Nejlepší antivir pro Mac? ŽÁDNÝ!

Bojíte se počítačových virů? A máte k tomu důvod? ANTIVIROVÝ PROGRAM DO MACU NEPATŘÍ! Ano, nahrát antivirový program do domácího MacBooku nebo iMacu je zbytečné. Důvodů je více, pojďme se na téma virů v Macu podívat blíže.

MacBook

Jak instalovat aplikace mimo App Store

Toto je 5 nejdůležitějších aplikací, které nejsou na App Store. Otevírání office dokumentů DOC, XLS a PPT, přehrávání filmů v DIVX s titulky, videohovory přes Skype a dále potřebujeme mít nainstalované Flash a Java kvůli některým internetovým stránkám. Abychom je mohli nainstalovat, musíme změnit nastavení v Zabezpečení a soukromí.

MacBook

Video: Jak správně zálohovat Mac

Podívejte se na video, jak se správně nastavuje zálohování na Macu. Každý Mac má v sobě už od výroby zálohovací aplikaci Time Machine. Nastavení je jednoduché, stačí aktivovat pomocí tlačítka v Předvolby systému / Time Machine, jak to vidíte na obrázku. Celý postup krok za krokem je ukázán ve videu.

MacBook

Jak správně přejít na OS X Mavericks a nemít problém?

Jak správně na upgrade na Mavericks a nemít problém? Protože málokdo má trpělivost s tím vytvořit zálohu správným způsobem a správným postupem tak předejít problémům, nejčastěji jen stávající systém upgradujeme. A potom se nestačíme divit. Náš starý dobrý Mac je mnohem pomalejší a duhové kolečko je vidět tak často, až nám to není milé. Máme […]

MacBook

Detailní nastavení Time Machine

Na obrázku je screenshot z nastavování Time Machine, po kliknutí na Volby (6). Disk MAC (1) je zálohován celý, to je přednastaveno nastavený stav po zapnutí TM. Na disku MAC mám 185 GB dat, fotky, dokumenty, hudba v iTunes a další.