Jabkurz 01 Jak šetřit baterii v iPhone

iPhone udržujte co nejvíce v nabíječce

iPhone nabíjejte denně přes celou noc a přes den iPhone připojte do nabíječky i když je baterie na 80 %, nečekejte až se iPhone vybije, aby jste jej mohli nabít. Používejte jen doporučené silné nabíječky, hledejte parametr 2,1A = 2100 mA = 10 Watt. Nabíjejte nejlépe celou noc a pro iPad používejte nejlépe originální Apple nabíječku s výkonem 12 Watt. Levné nabíječky (2-5 Watt) mají malý proud a nenabijí iPhone ani iPad na plnou kapacitu, tím se vestavěný akumulátor ničí a slabá nabíječka přehřívá a může způsobit požár.

Proč to tak je?

Každý nabíjecí článek má svůj čip, který řídí proces nabíjení. Při nabíjení se nejdříve akumulátor nabije na plnou kapacitu a potom nabíjecí napětí klesne na „udržovací nabíjení“, které prodlužuje životnost baterie. Baterie v iPhone (platí i pro iPad a MacBooky) se tedy neničí tím, že to „přeženete s nabíjením“. Životnost baterie je omezena na 1000 nabití, takže pokaždé, když připojím iPhone do nabíječky, šetřím životnost baterie v mém iPhone.

TIP

Pořiďte si audio dock, například od Bose, Bowers&Wilkins nebo JBL. iPhone tak bude mít své místo, bude stále nabitý do plna a zároveň se bude šetřit výdrž baterie.

Víte, že…

Když se při nabíjení zobrazí 100 %, je nabito na 80 %? I to je důvod neodpojovat od nabíječky hned ale ještě aspoň hodinu iPhone nechat v nabíječce. Když necháme iPhone v nabíječce celé týdny, ublížíme mu méně, než když ho budeme zbytečně vybíjet před tím, než ho připojíme k nabíječce.