Na jaké disky zálohovat?

Jaký externí disk zvolit?

Time Capsule je nejrychlejší a nejsvižnější, za nejvíce peněz dostanete nejvíce muziky. WD MyBook Live je také výborná volba, slušná cena za 2 TB nebo 3 TB disky, je jen o pár procent pomalejší, ale mám je vyzkoušené a můžu doporučit. Budete muset nainstalovat SmartWare, pomocí kterého se nastavují pokročilé funkce soukromého Cloudu. Seagate má podobné disky, víceméně to samé a za podobnou cenu jako dělá Western Digital. Time Capsule i WD jsou vemi tiché, v tiché místnosti o nich nevíte, neruší mne žádné ventilátory a i při provozu žádný rušivý zvuk. Jde slyšet zvuk rotujících disků, pokud je disk na dřevěné skříni. Ale když jsem disk vypodložil kouskem přeložené textilie, rezonování do dřevěné skříně zmizelo a je klid.

Nejhorší volba byla neznačkový NAS, po zapnutí se rozjedou ventilátory a jsou opravdu hlučné. Samozřejmě i nižší rychlosti při přenosech dat, o desítky procent ve srovnání s Time Capsule. Rychlost by mi nevadila, ale ten hluk je příšerný. Potřeboval jsem zprovoznit dva 3,5″ disky na SATA, ale aktuálně je připojuji dle potřeby přes USB dock. Nejvyšší hluk dostanete za nejvíce peněz u NAS diskových polí s RAID. Princip dvou nebo více disků v jedné krabičce je moc líbivý, ale ten hluk a vyšší cena vás spolehlivě odradí.

O data v Google Disk, Dropboxu, Sky Drive a podobných cloudových službách slouží k synchronizaci, ne k zálohování. O data v cloudu můžete velmi snadno přijít, proto na ně nespoléhejte a vždy svá data zálohujte na disk, který máte fyzicky po ruce.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..