Kancelářský balík v prohlížeči

Apple včera představil řešení kancelářského balíku v prohlížeči. Na trhu kancelářských aplikací ještě bude veselo. Když se pár let neobjevovala verze iWork, dalo se čekat, že na tom kluci v Apple dělají. Myšlenka na kancelářský balík zadarmo na Mac a PC je jen další argument pro pořízení iPadu pro zaryté písíčkáře.

Nemám už zdroj, ale MS se ptal svých uživatelů: co byste chtěli v nových MS Office? Pak si probrali odpovědi a zjistili následující.

90% požadovaných funkcí už v Office dávno je.

To znamená jen to, že to ti lidé buďto nenašli, nebo to ani nehledali a hlavně to NEPOTŘEBUJÍ, jinak by je netrápilo, že za funkce zaplatili a nepoužívají je.

Kolik, že to stojí Office 365, které mají 90% funkcí, které nepotřebuji?

Jasně, MS si udrží zákazníky, kteří POTŘEBUJÍ ve Wordu stříhat video a v Excelu upravovat obrázky, ale kolik jich tak asi je, že? Běžné malé firmy nebo živnostníci, pro které IT guru nevyrobil hyperaktivní ceníky v makrech, mají své portfolio tři šablonky (nabídku, fakturu a firemní dopisní papír), ti s přechodem na jednodušší Apple platformu jedině získají to, že nemusí platit pravidelné výpalné ve formě nové verze kancelářského balíku. A přístup k dokumentům je stejný jako k nákupu jejich aplikací do iPhone nebo iPadu, stačí zadat email a heslo do Apple ID. Jednoduché.

Protože Google už má své Docs docela dlouho a MS stále nezměnil postupy, dá se čekat, že jim bude chvíli trvat, než zareagují na balík iWork v prohlížeči IE. Jak říkám, na trhu kancelářských aplikací ještě bude veselo.

A největší legrace bude, až těm, kdo za operační systémy, kancelářské balíky a antiviry zaplatili desítky tisíc, dojde, že to u Apple vyjde na pár stovek a dokument ve Wordu to otevře a vytiskne úplně stejně. Vždyť i já jsem za SW od Microsoftu zaplatil přes deset tisíc a přes třicet tisícovek za balík od Adobe. Ani jeden z těch placených programů už roky nepoužívám. Nevidím důvod, proč bych si měl komplikovat život něčím, co se složitě ovládá. A když vidím, jak jsou někteří zákazníci nadšení z jednoduchosti iPadu nebo nového iMacu, usmívám se, protože jim rozumím…

iWork pro iCloud má být k dispozici později v tomto roce, k přístupu bude stačit Apple ID, které si vytvoříte zdarma.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..