KDE koupit iPhone 5S nebo iPhone 5C?

iPhone 5S

AKTUALIZOVÁNO! Apple má své výrobky rozdělené podle zemí, osobně doporučuji zájemcům s koupí počkat a používat iPhone 5S z české distribuce. Nejjednodušší je počkat na to, až se začne nový iPhone prodávat na webu www.apple.cz. To by mělo být někdy do konce roku 2013. Prodej začal 25.10.2013. Je to nejlevnější, nejbezpečnější a nejrychlejší způsob, jak koupit iPhone 5S.

iPhone 5S

Kdo prodává iPhone v ČR?
Pouze operátoři nebo eshop na http://store.apple.com/cz. Prodejci jako jsou iStyle a další Apple Premium Reseller (APR) si iPhone prodávat mohou, ale kupují ho od operátorů za víceméně koncovou cenu. iPhone u operátorů lze pořídit asi o 2000 Kč dráž než v eshopu na http://store.apple.com/cz. Důvod je jednoduchý: operátoři vám pak můžou nabídnout zvýhodněnou cenu, když si k tomu pořídíte i tarif nebo prodloužíte smlouvu o další dva roky. Jestli je to výhodné záleží na vašem uvážení.

Kde koupit?
Má rada je jednoznačně v eshopu www.apple.cz. Je to nejlevnější a nabízí nejlepší servis. Bohužel, nemohu být konkrétní, protože se situace pořád mění, ale donedávna to fungovalo tak, že jste zavolali na 800 701 391 a nahlásili, že telefon má nějaký problém a druhý den dorazila dopravní služba, která vám do ruky dala nový telefon a ten starý si odvezla. Upozorňuji, že to není pravidlo a že se tím nedá řídit. Při koupi u operátora jde však telefon do autorizovaného servisu a jste bez přístroje, ale jak říkám, to se může stát i při koupi přes stránky Apple.cz.

Kdy koupit u operátora?
Pokud máte dost nastřádaných bodů, může vás vyjít pořízení nového iPhone levněji. Druhým důvodem je, že dostanete fakturu s názvem firmy a můžete si dát iPhone do nákladů. Při pořízení z eshopu dostanete fakturu na své osobní údaje, což u OSVČ nemusí být tak velký problém jako u větších společností.

Kdy koupit u APR?
Autorizovaný prodejce Apple má většinou iPhone skladem a sídlí v nákupních centrech, takže lze iPhone pořídit v neděli o půl deváté večer i s fakturou přímo na vaši firmu a nemusíte složitě manipulovat s fakturačními údaji u svého Apple ID. Druhou obrovskou výhodou koupě iPhone u autorizovaného prodejce je to, že může nabídnout prodej na splátky. To u operátora nebo na eshopu Apple.cz nelze, pokud vím.

Koupit v zahraničí?
Nevím o žádném seriózním způsobu, jak koupit iPhone v zahraničí. Pokud tam jedete na služební cestu nebo na návštěvu za rodinou, můžete si ho tam samozřejmě pořídit, jen si dejte velký pozor, aby to byla verze odblokovaná, čili nedotovaný telefon. Je to na vaší zodpovědnosti a zkušenostech, jestli jste si vědomi všech rizik a absolvujete to, já to doporučit nemohu.

Kde nekupovat?
Aukro, bazary a další místa jsou plná podvodníků a podnikavců. Nejčastěji se zde setkáte s mobilními telefony načerno dovezenými ze zahraničí, ke kterým nedostanete fakturu, protože dotyčný, který prodloužil smlouvu a iPhone vám prodal, má od svého operátora doklady jen na své jméno a bylo by kolem toho docela dost papírování, kdyby vám měl dát košer fakturu. Druhý důvod je, že sice zaplatíte, ale nedostanete slíbené zboží, to je klasický podvod od začátku zamýšlený jako podvod a poznávacím znamení je nižší cena, na kterou vás nalákají. Třetím důvodem je samozřejmě reklamace, které nemusí fungovat úplně plynule v tom krátkém období, kdy nový iPhone ještě není oficiálně v prodeji na území ČR. O kradených telefonech asi ani nemusím psát, že?

Snad jsem odpověděl ty nejčastější dotazy, které jsou každý rok víceméně stejné…

Jak ochránit iPhone?
Víceméně nijak, ale můžete znepříjemnit majiteli kradeného telefonu život s tím, že si svůj telefon registrujete na své Apple ID, tak jak to popisuji ve svém RYCHLOKURZU. Tato část  o registraci najdete v ukázce zdarma, takže stačí poslat email, na který se má ukázka zaslat.

One thought on “KDE koupit iPhone 5S nebo iPhone 5C?

  1. hipsygipsy says:

    Já jsem koupil iPhone zde, dorazil v pořádku a rychle, konečně jsem členem klubu jablíčkářů 😛

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..