1: VIDEO Základy práce s okny na Macu a doporučené klávesové zkratky (3:34)
Nejdůležitější základy ovládání pro klávesnici a myš. Smiřte se s tím, že se budete muset chvíli učit něco nového, ale všechny změny vedou ke zjednodušení našeho workflow.


2. VIDEO Základy práce se soubory na Mac
(4:33)
Finder v Macu místo Průzkumníka z Windows. Jak přesunovat a kopírovat a přejmenovat soubory a složky. Dokonce můžeme i „vrátit špatný tah“ 🙂 Dozvíme se, kde jsou naše soubory na disku a kam ukládat dokumenty, aby je mohl systém efektivně zálohovat.
S dobrou nápovědou, zvládnete svůj nový Mac přes víkend. Spíš dříve. 4 nezkrácené kapitoly RYCHLOKURZU jsou zdarma.

3. VIDEO Jak vytvořit účet Apple ID (3:35)
Co potřebuji k vytvoření Apple ID? Nejrychleji pomocí počítače a programu iTunes.

4. VIDEO Nastavení Seznam.cz na iOS přes IMAP (3:40)
Názvy serverů: Příchozí imap.seznam.cz, odchozí: smtp.seznam.cz, je důležité zadat celou emailovou adresu, např. frantisek.vomacka@email.cz.
Funkci IMAP je na Seznam.cz nutné nejdříve ZAPNOUT!

5. VIDEO Jak nastavit sdílení souborů pro počítače s Windows (4:33)
Máme síť počítačů s Windows. Mac vidí jednotlivé počítače i jejich sdílené soubory, podle videa můžete nastavit, aby počítače s Windows viděly Mac a jeho soubory.

6. VIDEO Jak správně pečovat o baterii u MacBooku (3:01)
1000 nabíjecích cyklů je opravdu dostatečná životnost. Realita ukazuje, že většina uživatelů MacBooku nepřekročí 500 cyklů do tří let. Majitelé MacBooků Unibody po zhruba 4 letech provozu neřeší problémy s baterií. Praxe ukazuje, že starost o baterii je jednoduchá: co nejvíce v nabíječce. Video popisuje, jak to přesně funguje, jak se počítají cykly a jak dlouho baterii nabíjet.

7. VIDEO Zálohování přes USB nebo přes WiFi na Time Capsule (3:08)
Apple má perfektně zvládnuté zálohování. Můžete použít USB disk, NAS disk nebo Time Capsule, pak stačí jen zapnout funkci Time Machine. A dokonce, pokud počítač není zálohován, sám na nezálohování upozorňuje. Zálohujte, zálohujte a zálohujte.

8. VIDEO Jak správně na fotografie z iPhone a iPad mini do počítače a zpět (2:17)
iPhone umí nádherné fotografie, sice je umí skládat do alb, ale kvůli zálohování je lepší to dělat v počítači. Když totiž o iPhone přijdete, umíte z počítače vrátit všechny fotky, které jste měli. Když nezálohujete, jako byste nikdy nic neměli.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..